آشنایی با انواع چوب برای دیوار + آموزش نصب و قیمت

آشنایی با انواع چوب برای دیوار + آموزش نصب و قیمت

امروزه یکی از مهم ترین و بیشترین کاربرد های چوب، اجرای دیوار پوش است. در بین هزاران مدل چوب، برخی از آن ها مقاومت و دوام بالایی در برابر آسیب های مختلف دارند و برای اجرای دیوار پوش ساختمان مناسب تر هستند. در این مطلب 3 مدل از بهترین، زیبا ترین و مقاوم ترین انواع چوب برای دیوار را معرفی می کنیم. همچنین عوامل تاثیر گذار روی قیمت این چوب ها را بیان کرده و نصب ساده دیوار پوش چوبی را آموزش می دهیم. در انتها نیز معتبر ترین مرکز تولید و فروش انواع چوب برای دیوار با کیفیت بالا و قیمت مناسب را معرفی می کنیم.

 

اهمیت استفاده از دیوارپوش چوبی در ساختمان

دیوار پوش های چوبی علاوه بر اینکه باعث افزایش زیبایی ظاهری فضا می شوند، مزایای دیگر نیز دارند. در ادامه مطلب برخی از ویژگی های استفاده از دیوارپوش چوبی در ساختمان و اهمیت آن را بیان می کنیم.

 • ظاهر زیبا: چوب طبیعی به دلیل ظاهر زیبا در کنار استحکام بالا، به عنوان یک ماده ساختمانی بسیار محبوب شناخته می شود. دیوارپوش چوبی طبیعی است و گرمای طبیعت را به فضا اضافه می ‌کند.
 • عایق حرارتی و صوتی: چوب به طور ذاتی دارای خواص عایق حرارتی و صوتی است و با استفاده از آن می ‌توان از انتقال حرارت و صدا بین اتاق ‌ها و … جلوگیری کرد.
 • تنوع زیاد: چوب در مدل ها، طرح ها و رنگ بندی بسیار متنوعی موجود است. به همین دلیل می توان آن را به راحتی یا سایر عناصر دکوراسیون محیط هماهنگ کرد.
 • دوام و مقاومت بالا: چوب دوام و مقاومت بالایی دارد و در صورت رعایت نکات مراقبتی و نگهداری مناسب، طول عمر آن افزایش می یابد. در صورت استفاده از چوب با کیفیت و مراقبت اصولی از آن در برابر رطوبت، آفات و … می ‌توان از انواع چوب برای دیوار در طولانی مدت استفاده کرد.

 

انواع چوب برای دیوار

هر نوع چوب برای محیط و شرایط خاصی مناسب است و باید بر اساس نیاز و شرایط موجود، بهترین نوع چوب را انتخاب کرد. در بین تمامی مدل های چوبی که برای ساخت دیوارپوش به کار می روند، 3 چوب طرفداران و کاربرد های بیشتری دارند. در ادامه مطلب 3 مورد از بهترین انواع چوب برای دیوار را معرفی می کنیم.

چوب برای دیوار

1. لمبه چوبی

لمبه چوبی یک نوع دیوارپوش محبوب است که از مقاوم ‌ترین چوب‌ ها تولید می‌ شود. بهترین و با کیفیت ترین مدل چوب لمبه، لمبه روسی است. لمبه چوبی مقاومت بالایی در برابر ضربه، رطوبت و … دارد. این چوب عایق حرارت و صوت است و طول عمر بالایی دارد. به طور معمول از لمبه چوبی به دلیل ویژگی‌ های خاصی که دارد، در فضا هایی که نیاز به مصالحی با استحکام و مقاومت بالا دارند، استفاده می شود.

2. چوب ترمو

چوب ترمو یکی دیگر از پر طرفدار ترین انواع چوب برای دیوار است که در طی یک فرآیند حرارتی ویژه در دمای بالا (حدود ۱۹۰-۲۱۰ درجه سانتیگراد) تحت فشار قرار می ‌گیرد. این فرآیند باعث تغییر در ساختار این چوب می ‌شود. چوب ترمو مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت، نفوذ حشرات، تغییر دما، نور خورشید، پوسیدگی و … دارد. چوب ترمو به عنوان یک چوب پایدار و مقاوم در برابر عوامل مخرب محیطی به عنوان دیوارپوش در ساختمان های مختلف استفاده می‌ شود. همچنین ظاهر ترمووود بسیار طبیعی و جذاب است که باعث افزایش زیبایی ظاهری محیط نیز می شود.

3. تایل ترموود دیواری

تایل ترموود دیواری نیز از چوب ترمووود ساخته می‌ شود. تایل ترموود در پروفیل های متنوع به صورت کاشی هایی مربع شکل تولید و عرضه می شود که به راحتی روی دیوار نصب شده و یک فضای زیبا و مدرن را ایجاد می کنند. تایل های ترموود نیز تمامی ویژگی ها و مزایای چوب ترموود مانند دوام بالا، استحکام، ضد آب بودن و … را دارا هستند که باعث می شود هزینه های تعمیر و نگهداری تا حد بسیار زیادی کاهش یابد.

مهم ترین تفاوت بین ترموود و لمبه چوبی این است که ترمووود در فرآیند ترمو سازی، تحت تأثیر حرارت قرار گرفته و ساختار داخلی آن تغییر می ‌کند. در حالی که لمبه چوبی یک چوب کاملا طبیعی است که به عنوان دیوار پوش استفاده می شود.

 

قیمت لمبه چوبی دیوار به چه عواملی بستگی دارد؟

برخی عوامل روی فیمت انواع چوب برای دیوار تاثیر می گذارند و باعث نوسان و تغییر آن می شوند. در ادامه مطلب مهم ترین عوامل تاثیر گذار روی قیمت انواع چوب برای دیوار را بررسی می کنیم.

 • نوع چوب: نوع چوبی که برای تهیه لمبه استفاده می‌ شود، تأثیر زیادی بر قیمت آن می گذارد.
 • کیفیت چوب: کیفیت چوب مورد استفاده در ساخت لمبه نیز روی قیمت آن تأثیرگذار است. چوب های با کیفیت بالا، معمولاً قیمت بالاتری نیز دارد.
 • اندازه و ضخامت لمبه: اندازه و ضخامت لمبه چوبی نیز باعث تغییر قیمت آن می شود. لمبه با ابعاد بزرگ و ضخامت بیشتر، قیمت بالاتری دارد.
 • ظاهر: لمبه ‌های چوبی با رنگ و طرح ‌های خاص، قیمت بیشتری نسبت به لمبه های ساده تر دارند.

انواع چوب برای دیوار

قیمت چوب ترمو دیوار به چه عواملی بستگی دارد؟

ترمود نیز یکی دیگر از پر طرفدار ترین و بهترین انواع چوب برای دیوار است که قیمت آن تحت تاثیر برخی عوامل دچار تغییر و نوسان می شود. در ادامه مطلب برخی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار روی قیمت ترموود را ذکر می کنیم.

 • نوع چوب ترمو: یکی از عوامل اصلی تاثیر گذار روی قیمت ترموودف نع چوب استفاده شده برای تولید آن است. به عنوان مثال برخی از انواع چوب مانند کاج فنلاندی قیمت بیشتری نسبت به چوب ایرانی دارند.
 • کیفیت چوب: کیفیت چوب ترمو نیز روی قیمت آن تاثیر می گذارد. چوب با کیفیت بالا، معمولاً قیمت بالاتری نیز دارد.
 • اندازه و ضخامت ترموود: اندازه و ضخامت ترمووود نیز مانند چوب لمبه روی قیمت آن اثر می گذارند. از این رو ترموود با ابعاد و ضخامت بیشتر، قیمت بالاتری نیز دارد.
 • نوع پوشش محافظتی: اگر ترموود مورد نظر با استفاده از رنگ های مخصوص، روغن و … پرداخت شده و مقاومت آن افزایش یافته باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت.
 • ویژگی های ظاهری: برخی از انواع ترموود دارای گره های پروانه ای شکل هستند. قیمت ترموود گره پروانه نسبت به ترموود ساده بیشتر است.

 

آموزش نصب چوب روی دیوار

نصب انواع چوب برای دیوار یک فرایند نسبتاً ساده است. ولی باید نکات مهم مربوط به آن را رعایت کرد تا طول عمر دیوارپوش افزایش یافته و به راحتی دچار آسیب نشود. در ادامه مطلب روش نصب انواع چوب برای دیوار را به طور کلی بیان می کنیم.

 1. آماده سازی ابزار : ابتدا ابزار و مواد مورد نیاز مانند چوب، مته، پیچ و میخ مخصوص، ابزار برش و اندازه گیری و … را آماده کنید.
 2. زیر سازی: برای نصب برخی از انواع چوب برای دیوار نیازمند اجرای زیر سازی مناسب هستید. قبل از نصب نیز از تمیز و خشک بودن محل دیوار اطمینان حاصل کنید.
 3. نصب دیوارپوش چوبی: پس از انجام مراحل زیر سازی مخصوص به نوع چوب و آماده کردن سطح دیوار، تخته ها و الوار های چوب مورد نظر را روی دیوار قرار داده و با استفاده از پیچ و میخ های با کیفیت و مناسب، آن ها را به دیوار متصل کنید. برای این کار از نزدیکی سطح زمین تخته های چوب را نصب کنید. در نظر داشته باشد که اگر چوب مورد استفاده نیاز به برش و تغییر ابعاد دارد، از ابزار های برش مناسب استفاده کنید تا آسیبی به چوب وارد نشود. همچنین بهتر است قبل از نصب موقعیت میخ ها را روی دیوار نشان بزنید تا در اندازه گیری و نصب دچار مشکل نشوید.
 4. تمیزکاری و رنگ آمیزی: پس از نصب و اطمینان از محکم بودن چوب ها روی سطح دیوار، آن ها را تمیز کنید. اگر قصد رنگ آمیزی یا روغن کاری چوب ها را دارید، می توانید پس از نصب این کار را انجام دهید تا فضایی زیبا و هماهنگ با سایر اجرای دکوراسیون محیط را ایجاد کنید.

 

خرید انواع دیوارپوش چوبی از آذر وود

مجموعه آذر وود به دلیل تولید و فروش انواع چوب با کیفیت و مرغوب با قیمت مناسب، به عنوان بهترین و معتبر ترین مرکز خرید انواع چوب برای دیوار شناخته می شود. آذر وود انواع الوار ترمو و تایل های ترموود را با استفاده از بهترین چوب ها تولید و عرضه می کند. همچنین این مجموعه انواع لمبه چوبی در ابعاد مختلف را نیز برای کاربرد های مختلف از جمله دیوارپوش تولید می کند. برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه قیمت ترموود و قیمت لمبه چوبی مراجعه کنید. همچنین جهت مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن 09129351184 تماس حاصل فرمایید. در وبسایت این مجموعه به آدرس azarwood.com نیز می توانید محصولات آذر وود را مشاهده کرده و با کمترین قیمت به صورت آنلاین خریداری کنید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *