تایل ترموود چیست؟ (آموزش نصب بدون نیاز به نصاب!)

تایل ترموود چیست

تایل ترموود به دلیل زیبایی ظاهری، دماو و مقوامت بالا به عنوان بهترین کفپوش فضاهای داخلی و خارجی شناخته می شود. در این مقاله ابتدا توضیح می دهیم که تایل ترموود چیست تا کاملا با آن اشنا شوید. سپس مزایای استفاده از تایل های ترموود را بیان کرده و به تفصیل، کاربرد های مختلف آن را در ساختمان بررسی می کنیم. در انتها نیز ابزار های مورد نیاز برای نصب تایل ترمو و مراحل نصب آن را بیان کرده و بهترین و معتبر ترین مرکز خرید تایل ترمووود درجه یک را معرفی می کنیم.

 

تایل ترموود چیست؟

تایل های ترموود کاشی های هستند که از چوب ترمو تهیه می شوند. این تایل ها به طور معمول در ابعاد 30 در 30 سانتی متر و به صورت مربعی تولید و عرضه می شوند و به عنوان یکی از بهترین کفپوش ها در مکان های مختلف استفاده می شوند. تایل های ترموود در 3 نوع پروفیل 3، 5 و 7 تولید می شوند که بسته به ابعاد فضا و محیط، می توان از آن ها استفاده کرد.

در قسمت زیرین تایل های ترموود از زیره های پلاستیکی استفاده می شود که نصب آن ها را بسیار راحت کرده است. در نصب تایل ترمو نیازی به زیر سازی فلزی و استفاده از پروفیل ها و تیغه های اهنی وجود ندارد و می توان با اتصال تایل های ترموود به یکدیگر توسط زیره های پلاستیکی، به راحتی کفپوش ترمو را نصب و از آن استفاده کرد. کیفیت زیره های پلاستیکی روی کیفیت تایل های ترمو تاثیر زیادی می گذارد. هرچه جنس زیره در تایل های ترموود بهتر و با کیفیت تر باشد، نصب آن راحت تر بوده و طول عمر تایل ها و کفپوش نیز افزایش می یابد.

از تایل ترموود به دلیل قیمت مناسب و کم، مقاومت بالا در برابر رطوبت و آسیب های محیطی، طول عمر بالا، تنوع رنگی، راحتی در نصب، عدم رنگ پریدگی و شکستگی و … به عنوان جایگزینی برای موزاییک، سنگ، سیمان، سرامیک و سایر کفپوش های داخلی و خارجی در صنعت ساخت و ساز و معماری استفاده های زیادی می شود.

نصب تایل ترمووود بدون نصاب

مزایای استفاده از تایل ترموود

استفاده از تایل ترموود به عنوان کفپوش مزایای زیادی دارد که در ادامه مطلب آن ها را ذکر می کنیم.

 • مقاومت بالا در برابر رطوبت: تایل ترموود نسبت به سایر مصالح ساختمانی که به عنوان کفپوش استفاده می شوند، مقاومت بسیار بیشتری نسبت به رطوبت دارد. از این رو می توان از آن در محیط های مرطوب مانند سرویس بهداشتی یا فضای باز بالکن، حیاط و … به راحتی و در مدت زمانی طولانی استفاده کرد.
 • نصب آسان و سریع: یکی از مهم ترین مزایای نصب تایل ترمو، نصب اسان آن است. با استفاده از زیره پلاستیکی این تایل ها می توان در مدت زمانی کم و راحت آن ها را نصب کرد و به راحتی نیز جابه جا کرد. هر فرد می تواند به راحتی و بدون نیاز به کمک نصاب حرفه ای تایل های ترمو را در محیط مورد نظر نصب و اجرا کند.
 • قیمت مناسب: بر خلاف بسیاری از مصالح ساختمانی، تایل های ترمو قیمت مقرون به صرفه ای دارند. همچنین دوام بالایی داشته و به راحتی دچار آسیب نمی شوند. از این رو هزینه های تعمیر و نگهداری آن ها کاهش می یابد.

 

کاربردهای تایل ترموود در ساختمان

همانطور که گفتیم تایل های ترمووود مقاومت بسیار زیادی در برابر آسیب های محیطی مانند تغیر دما، نور آفتاب، رطوبت و شرایط سخت آب و هوایی دارند. به همین دلیل می توان آن ها را در دکوراسیون خارجی و داخلی ساختمان به عنوان کفپوشی زیبا با طول عمر بالا استفاده کرد. در ادامه مطلب مهم ترین کاربرد های تایل ترموود را بررسی می کنیم.

نصب آسان تایل ترموود

 1. روف گاردن : از تایل ترمووود می توان به عنوان کفپوش روف گاردن استفاده کرد. این کفپوش علاوه بر زیبایی ظاهری، مقاومت و دوام بالایی در برابر عوامل خارجی دارد و دچار آسیب هایی مانند رنگ پریدگی، پوسیدگی، شکستگی و … نمی شود. همچنین وزن سبکی دارد که باعث افزایش بار ساختمان و پشت بام نیز نمی شود.
 2. تراس و بالکن : امروزه تایل های ترمووود به عنوان پر طرفدار ترین و زیبا ترین کفپوش برای پوشش تراس و بالکن خانه استفاده می شوند. نصب تایل ترمو نیز بسیار آسان است که باعث شده بتوان از آن در خانه های آپارتمانی به راحتی استفاده کرد. همچنین تایل ترمو استحکام بالایی دارد و در برابر تردد بالا در تراس یا تحمل وزن وسایل مختلف، دچار خرابی و آسیب نمی شود.
 3. کفپوش فضای باز : از تایل ترموود می توان به عنوان کفپوشی زیبا و با دوام در فضا های خارجی مانند اطراف استخر، پیاده رو، راهرو باغ و ویلا، فضای بازی پارک، پله و … استفاده کرد. با استفاده از این کفپوش در محیط های خارجی می توان فضایی زیبا و دل نشین را ایجاد کرد.
 4. اطراف استخر : تایل ترمو در برابر رطوبت دچار پوسیدگی، باد کردگی، تغییر سایز و آسیب نمی شود. از این رو به عنوان بهترین و مقاوم ترین کفپوش برای پوشش زمین اظراف استخر و حوض شناخته می شود.

 

ابزراهای مورد نیاز برای نصب تایل ترموود بدون نصاب

نصب تایل ترمو بدون نیاز به نصاب، به راحتی توسط هر فری قابل انجام است. در ادامه مطلب ابزار هایی که برای نصب تایل ترمو بدون کمک گرفتن از نصاب و پرداخت هزینه های اضافی لازم است را معرفی می کنیم.

 • تایل ترموود: تایل های ترموود در ابعاد مختلف قابل دسترسی هستند. این تایل ها در پروفیل های 3، 5 و 7 تایی تولید می شوند و می توان آن ها را از مراکز تولید و فروش معتبر مانند آذر وود خریداری کرد.
 • زیره پلاستیکی: زیره پلاستیکی برای قرار دادن راحت تایل‌ها بر روی سطوح مختلف استفاده می ‌شود. این زیره‌ ها عملکرد حفاظتی نیز دارند و از تماس مستقیم چوب ترمو با زمین جلوگیری می کنند. زیره پلاستیکی باعث کاهش رطوبت، عایق سازی و جلوگیری از تغییر ابعاد و جابجایی تایل‌ ترمو می ‌شود.
 • پیچ و ابزار های مورد نیاز: برای اتصال تایل‌های ترموود به یکدیگر، نیاز به پیچ ‌های مناسب دارید. پیچ‌ های مورد نظر باید از جنسی مقاوم و ضد زنگ تهیه شوند تا در برابر رطوبت و عوامل جوی مقاوم باشند. همچنین باید از پیچ ‌هایی با قطر و طول مناسب برای ضمانت استحکام نصب تایل ها، استفاده کنید.
 • روغن و رنگ مخصوص: تایل ترموود مقوامت بسیار بالایی در برابر آسیب های محیطی دارد. ولی در عین حال می توانید از رنگ های مخصوص و روغن های محافظت کننده برای پوشش تایل ها استفاده کنید تا علاوه بر افزایش این مقوام و دوام، زیبایی ظاهری تایل های ترموود نیز افزایش یابد.

تایل ترمووود چیست

قبل از نصب تایل ترموود چه اقداماتی لازم است؟

برای نصب اصولی و افزایش دوام تایل های ترموود نیاز است تا اقدامات زیر را انجام دهید.

 1. آماده ‌سازی سطح: سطحی که قصد نصب تایل ترموود روی آن را دارید، باید صاف و خشک باشد. قبل از اقدام به نصب، سطح مورد نظر را تمیز کرده و از نبود ناهمواری و مواد اضافی در آن اطمینان حاصل کنید.
 2. بررسی نیاز به روغن ‌کاری یا رنگ ‌آمیزی: در صورتی که تایل ‌های ترموود نیاز به روغن‌ کاری یا رنگ ‌آمیزی دارند، این مراحل را قبل از نصب انجام دهید.
 3. بررسی ابعاد فضا: تایل های ترموود را با توجه به ابعاد دقیق فضای مورد نظر خریداری کنید تا بتئانید به راحتی آن را در محیط جا داده و نصب کنید.

 

روش نصب تایل ترموود مرحله به مرحله

نصب تایل ترمو به دلیل دارا بودن زیره های پلاستیکی، بسیار راحت است. در ادامه مراحل کلی نصب تایل ترموود را بررسی می کنیم.

1. آماده ‌سازی سطح: ابتدا سطحی که قصد نصب تایل ترموود روی آن را دارید، تمیز کرده و از صاف و هموار بودن آن مطمئن شوید. در صورت وجود ترک یا ناهمواری ‌های ظاهری در سطح، آن ها را با استفاده از مواد ترمیم کننده مناسب پر کنید تا سطح صاف شود.

2. استراحت دادن به تایل ها: قبل از نصب، تایل ‌ها را در محیطی با دما و رطوبت طبیعی محل نصب قرار داده و مدتی به آن ها استراحت بدهید. این کار به تطابق تایل ها با شرایط محیطی و افزایش دوام آن ها کمک می ‌کند.

3. نصب تایل‌ ها: قبل از نصب، تایل ‌ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ ترک، شکستگی یا عیب دیگری در آن ها وجود ندارد. سپس تایل ها را با استفاده از زیره پلاستیکی به یکدیگر متصل کرده و با استفاده از پیچ های ضد زنگ، آن ها را محکم کنید.

 

خرید تایل ترموود با بهترین قیمت از آذر وود

برای بهره بردن از مزایای تایل های ترموود، باید ان ها را از مراکز معتبری مانند آذروود خریداری کرد. مجموعه آذر وود با سال ها تجربه در زمینه تولید و عرضه انواع فراورده های چوبی ترمو، به غنوان معتبر ترین مرکز خرید تایل ترمووود با کیفیت در ایران شناخته می شود. اذروود محصولات خود را با استفاده از بهترین مواد اولیه تولی می کند که این موضوع، باعث افزایش رضایت مشتریان این مجموعه و کیفیت تایل های ترمووود می شود. همچنین قیمت تایل های ترمووود تولید شده در آذروود نسبت به سایر رقبا بسیار مناسب تر است که خرید را برای همه افراد راحت کرده است. خرید آنلاین تایل ترمووود از آذر وود در آدرس azarwood.com امکان پذیر است. همچنین جهت مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن 09129351184 تماس حاصل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید مستقیم تایل های ترمووود مرغوب و قیمت مناسب می توانید به صفحه قیمت تایل ترموود مراجعه کنید.

 

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *