لیست قیمت چوب روسی ارزان

قیمت فروش چوب روسی

استعلام قیمت

جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت چوب روسی از طریق کانال های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

یکی از تولید کنندگان با سابقه ایران در زمینه تولید انواع چوب ترمو ، چوب روسی ، لمبه چوبی و تایل ترموود است. از آن جایی که قیمت خرید چوب روسی محدوده و مقدار ثابتی ندارد ، نمی توان قیمت مشخصی برای آن ارائه کرد. به همین منظور شما می توانید در صورت نیاز به مشاوره برای خرید این محصول و اطلاع دقیق از قیمت روز چوب روسی با کارشناسان مجموعه آذر وود ارتباط گرفته و از آن ها راهنمایی بخواهید.

در ادامه اطلاعات جامعی در رابطه با این محصول نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت که مطالعه آن ها خالی از لطف نیست !

فروش انواع چوب روسی

چوب یکی از مهم ترین مواد طبیعی است که در شکل ها و رنگ های گوناگون با کاربرد های مختلف وجود دارد. چوب ها از زمان حضور انسان وجود داشته، مدرن شدند و پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا چوب ها با سیمان، پلاستیک و فلزات رقابت کنند. کاربرد های چوب بسیار زیاد است و از جمله کاربرد های آن به طور مستقیم در مبلمان و همچنین به شکل غیر مستقیم در صنعت بسته بندی و تهیه کاغذ استفاده می شود و حتی به عنوان سوخت در بعضی مناطق از آن استفاده می شود. سال ‌های زیادی است که با واردات چوب روسی بخش زیادی از نیاز های کشور برطرف می شود. کشور روسیه ذخایر مهم و غنی چوب دارد و یکی از صادر کننده های مهم در تمام جهان است. 

ایران این چوب ها را به علت نزدیکی به این کشور، مناسب بودن قیمت آن و جلوگیری از قطع درختان داخل کشور از مرز شمالی کشور وارد می کند. این چوب ها یکی از قدیمی ترین و پرمصرف ترین چوب های مورد استفاده در ایران هستند. چوب روسی دارای نمونه های مختلفی مثل ساسنا، یولکا و نراد است. چوب روسی کاربرد های زیادی دارد از جمله آن ها در کارهای گوناگون چوبی، نجاری و چوب روسی دکوراسیون به کار برده می شود. با ما همراه باشید تا در این قسمت انواع چوب روسی، قیمت آن و نکات ضروری درباره آن را مورد بررسی قرار دهیم.

چوب روسی چیست ؟

به صورت کلی نمونه های الوار، تخته چوب و غیره از کشور روسیه به ایران وارد می شود، که همه آن ها در دسته چوب روسی قرار دارد. در اصل به تمام چوب هایی که از منطقه اورالس کشور روسیه به ایران وارد می شود چوب اورالس یا روسی می گویند. در گذشته فقط چوب کاج به ایران وارد می شد. ولی بعد از گذشت زمان زیادی از روسیه، نمونه های الوار و تخته ساخته شده از چوب درختان صنوبر، بلوط، راش و کاج هم وارد می شد. به همین علت در زمانی که نام چوب روسی را می شنوید به یاد درخت کاج می افتید و در بعضی مواقع به الوار های وارداتی درخت صنوبر و کاج نیز چوب روسی گفته می شود. قیمت الوار چوب روسی در مقایسه با قیمت تخته چوب روسی کمتر است.

چوب روسی

چوب روسی سبک وزن و نرم بوده و معمولاً در قسمت های شمالی کره زمین کاشته می شود. در تمام جهان از این درختان بیشتر از صد گونه متفاوت وجود دارد. از ویژگی ها و شکل این چوب می توان به خطوط صاف و رنگ سفید مایل به زرد آن اشاره کرد. قیمت یک متر مکعب چوب روسی با قیمت ورق چوب روسی متفاوت است. در ادامه به معرفی انواع چوب روسی می پردازیم.

انواع چوب روسی

انواع چوب روسی

ایران یک کشور وارد کننده چوب روسی به میزان بسیار زیاد است که علت آن نزدیکی به این کشور است. همانطور که گفته شد چوب روسی نمونه های مختلفی دارد که در این قسمت چند نمونه از آن را معرفی می کنیم:

مقایسه انواع چوب روسی

1) چوب نراد

نراد یا fir که با اسم علمی Abies alba شناخته شده است. یکی از چوب های وارداتی است. این چوب دارای نقش زیبا و به صورت راست تار بوده که کار با آن بسیار راحت است. قیمت چوب نراد امروزه کمی بالاتر رفته که علت آن نوسانات ارز است و نمی توان قیمت ثابتی برای آن تعیین کرد، لذا باید برای اطلاع از قیمت آن با کارشناسان آذر وود در تماس باشید. 

نراد یکی از ۴۰ نمونه درخت کاج به حساب می آید. همچنین یکی از نمونه های درخت است که مثل درخت کاج جزء اصلی ترین و مهم ترین درختان برای ساخت چوب روسی به شمار می رود. این درخت یکی از نمونه های درختان نرم چوب بوده و به دلیل مناسب بودن قیمت چوب نراد و صنعتی بودن آن، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. درخت نراد دارای برگ های سوزنی است و کل سال این برگ ها سبز هستند.

چوب نراد

چوب نراد قیمت کمتری نسبت به نمونه های دیگر دارد. قیمت چوب نراد دست دوم کمتر بوده ولی کیفیت آن خیلی پایین تر است. قیمت چوب نراد خارجی به نسبت نمونه داخلی آن بالاتر است. یکی از پر فروش ترین نمونه ها، چوب نراد شش متری است که قیمت چوب نراد شش متری هم با توجه به ابعاد آن تعیین می شود.

2) چوب ساسنا

کاج یا pine یکی دیگر از نمونه های چوب روسی است. دارای بافت بسیار درشتی است. بیشتر در صنعت چوب به دلیل قیمت مناسب و فراوانی آن، استفاده ها و کاربرد های مختلفی دارد. قیمت هر متر مکعب چوب روسی به ابعاد و نمونه ی چوب روسی که انتخاب می کنید، بستگی دارد.

3) چوب یولکا

نوئل یا Spruce با اسم علمی  Picea abiesاست. چوب یولکا از نمونه های سوزنی برگ ها هستند. این نمونه از چوب ها از جنس درخت اسپروس بوده و یکی از نمونه های نرم چوب ها به شمار می رود. گره های یولکا به شکل نقطه هستند و به صورت نامتوازن در طول چوب تکرار می شود. جرم حجمی چوب روسی یولکا ۰.۴ تا ۰.۴۵ است. 

از گونه های درختان تند رشد بوده به صورتی که در مزرعه های صنعتی ساخت چوب معمولا رشد این چوب به صورت متوسط در هر ۸ سال، از قطر ۳ سانتی متر به ۳۰ سانتی متر یعنی ۱۰ برابر بیشتر می رسد. به همین دلیل آن را در لیست درختان تند رشد قرار داده اند. به طور معمول نرم، روشن و درشت بافت است. 

ابعاد چوب روسی

ابعاد چوب روسی در بازار ممکن است از ضخامت ۲ سانتی متر تا حدود ۸ سانتی متر باشد. معمولا چوب روسی در طول 6 متر و 4 متر و 2 متر وجود دارد و همچنین عرض آن ها در 10، 15، 20، 25، 28 و 30 سانت متغیر است. به طور معمول تخته زیرپایی دارای عرض ۲۵ یا ۲۸ سانت، طول ۴ یا ۶ متر و ضخامت ۴ و نیم و ۵ سانت بوده که در بازار ایران با این ابعاد به فروش می رسد و قیمت تخته زیر پایی با توجه به ابعاد آن متفاوت است. به همین دلیل قیمت تخته زیرپایی را بهتر است از سایت های معتبری مانند آذروود ببینید. موارد استفاده از آن در نماکاری، سیمان کاری، گچ کاری و کارهای نقاشی ساختمان است. ابعاد و سایز چوب های نراد روسی بسیار متفاوت است و تنوع زیادی دارد که در دکوراسیون و صنعت چوب هم کاربرد دارد. به طور معمول ابتدا تخته های روسی توسط عمده فروش ها به شکل متر مکعب به انبار داران فروخته می شود و پس از آن به شکل دانه ای و خرده فروشی یا متری و تعداد کم به دست مصرف کننده ها می رسد.

ابعاد چوب روسی

در هر متر مکعب تخته روسی زیرپایی ۱۷ عدد ۴ متری با ضخامت ۳۰ سانت قرار می گیرد. در هر متر مکعب تخته بنایی ۲۰ عدد ۴ متری با ضخامت ۲۵ سانت جای می گیرد. در هر متر مکعب تخته بنایی چوب روسی می توان ۱۹ عدد ۲۸ سانت قرار داد و در صورتی که عرض آن ۲۰ سانت باشد ۲۵ عدد قرار می گیرد. قیمت تخته زیر پایی بنایی هم به ابعاد آن بستگی دارد. به طور معمول خرید و فروش عمده و زیاد این چوب ها به متر مکعب محاسبه می شود. در صورتی که قصد خرید چوب نراد را دارید بهتر است ابتدا قیمت تخته نراد را از کارشناسان سایت آذر وود جویا شوید. البته بهتر است بدانید قیمت تخته نراد خارجی بالاتر است.

کاربرد چوب روسی

یکی از مهم ترین کاربرد های چوب روسی در اسکلت ساختمان و سازه و نما است. نمای چوب روسی زیبایی بسیار زیادی به ساختمان می دهد. قیمت چوب روسی برای نما کمی بالاتر است زیرا از کیفیت و استحکام بیشتری برخوردار است. قیمت درب تمام چوب روسی به دلیل زیبایی و استحکامی که دارد، بالاتر است. چوب روسی الیاف بلندی دارد و دارای خمیر سفید رنگی است. در این قسمت برخی از کاربرد های آن را معرفی می کنیم:

کاربرد چوب روسی
 • از آن در بیشتر صنایع کاغذ سازی استفاده می شود. کاغذ هایی که از این چوب ها ساخته می شوند دارای مرغوبیت و کیفیت بسیار زیادی هستند.
 • به علت انعطاف بالا و سبک بودن آن در کارهای تجاری هم استفاده می شود.
 • از این چوب ها در مبل سازی هم استفاده می شود. مبل چوب روسی در کشور ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
 • برای طراحی و تولید انواع کفپوش و پارکت
 • ایجاد سقف کاذب و قاب سازی برای سقف خانه ها هم بسیار کاربرد دارد.
 • از این نمونه چوب برای ساخت دکوراسیون و ازاره سازی هم استفاده می شود. قیمت چوب روسی دکوراسیون بسیار مناسب است.
 • در ساخت بسیاری از دیوار های جداکننده پاراوان و پارتیشن هم به کار برده می شود.
 • از چوب روسی نمای ساختمان برای نما های متفاوت و گوناگون استفاده می شود.
 • چوب روسی را برای طراحی و ساخت انواع تخته بنایی یا تخته زیر پایی و داربست ساختمانی هم استفاده می کنند.
 • کاربرد دیگر آن ها در معبد سازی است.
 • از چوب روسی می توان برای تولید صنایع دستی استفاده کرد.
 • در تولید انواع تزیینات مختلف و دکور ها این چوب به علت زیبایی به کار گرفته می شود.
 • از لمبه های ضخیم روسی می توان در مناطق بسیار شرجی مانند حمام های چوبی و سونا استفاده کرد. خرید لمبه چوبی به دلیل کیفیت بالا در بین مردم بیشتر انجام می شود.

مزایا و معایب چوب روسی

قیمت چوب روسی متر مکعب امروزه کمی بالاتر رفته است که در مقابل کیفیت آن بسیار مناسب است. به این ترتیب می توانید برای اطلاع از قیمت متر مکعب چوب روسی با کارشناسان سایت آذروود تماس برقرار کنید. چوب چهارتراش از جمله نمونه های چوب روسی است. به همین دلیل قیمت چوب چهارتراش در بین مردم اهمیت زیادی دارد. با توجه به اینکه از چوب های روسی استفاده های زیادی می شود باید توجه کنید که دارای معایب و مزایای خاصی هستند که در این قسمت به برخی از آن ها می پردازیم:

مزایا و معایب چوب روسی

- مزایای استفاده از چوب روسی

چوب روسی در صنعت به یکی از پرمصرف ترین فرآورده ها تبدیل شده است. باید بدانید چوب روسی از جمله فراورده های اصلی و مهم در مصالح ساختمانی هستند. قیمت چوب روسی به روز به دلیل وارداتی بودن و نوسانات ارز متفاوت است. در این قسمت برخی از مزایای چوب روسی را عنوان می کنیم:

مزایای چوب روسی
 • چوب روسی زیبایی زیادی دارد که علت آن داشتن گره های چشم نواز است.
 • استحکام بالایی دارد.
 • چوب درختان روسی با قابلیت ارتجاعی بالا و انعطاف پذیری زیاد برای مصرف کننده، کار را آسان کرده است.
 • به عنوان نمونه در مکان های مختلفی از دنیا از این نمونه چوب برای فرم دهی به نمای داخلی و بیرونی ساخت داربست همچنین شکل دهی به اسکلت در زمان ساختمان سازی استفاده می کنند.
 • از دیگر مزایای چوب روسی می توان به قابلیت سمباده زنی راحت و آسان آن اشاره کرد این کار برای کابینت سازی، ساخت دکور و مبلمان سازی اهمیت زیادی دارد.
 • یکی دیگر از مزیت های چوب روسی که بسیار دیده شده خاصیت کشسانی و الاستیسیته آن است. این خاصیت باعث شده تا چوب بعد از ضرب دیدگی در حین کار به حالت اولیه برگردد.( این موضوع در بیشتر چوب هایی که بافت نرم دارند دیده می شود. در زمانی که این مشکل ایجاد شود با ریختن کمی آب بر روی چوب گذاشتن پارچه مرطوب در همان قسمت ضرب دیده و حرارت اتو بر روی محل مورد نظر به مدت ۱۰ دقیقه می ‌توانید این چوب را ترمیم کنید.)
 • از سوی دیگر این چوب در برابر فشار زیاد می‌ تواند وزن بیشتری را تحمل کند
 • چوب روسی بسیار سبک است.
 • خمیر سفید رنگ و الیاف بلند این چوب، آن را به گزینه مناسب برای ساخت کاغذ تبدیل کرده است. به همین دلیل این چوب با توجه به کیفیت اهمیت زیادی در صنعت کاغذ سازی دارد.
 • مزیت دیگر آن استفاده آسان از انواع میخ و پیچ در آن است. این کار کمک زیادی به نجاران می‌ کند تا در زمان وصل کردن قطعه چوبی، کار آن ها آسان شود.
 • معمولاً استفاده از چوب کاج روسی در قسمت های مرطوب بسیار رواج داشته است که علت آن مقاومت زیاد این چوب در مقابل رطوبت و گرما است.
 • همچنین در برابر لانه کردن برخی حشرات مثل موریانه یا بید مقاوم است. این ویژگی در دیگر چوب های نرم خیلی کمتر اتفاق می افتد.

- معایب استفاده از چوب روسی

برخی از چوب های روسی در مقایسه با سایر چوب ها بستر مناسبی برای رشد قارچ ها و لانه کردن برخی حشرات هستند که این موضوع سبب شده تا بر روی چوب لکه های رنگی ایجاد شود که علاوه بر این که به زیبایی کار آسیب وارد می کند، همچنین چوب را بسیار آسیب پذیر تر می کند و مقاومت و استحکام چوب را به میزان زیادی کاهش می دهد. قیمت چوب روسی امروز خیلی کمتر از چوب ترمو است و به همین دلیل برخی افراد تصور می کنند که این چوب بی کیفیت است.

معایب چوب روسی

قیمت خرید چوب روسی

معمولاً قیمت چوب روسی با توجه به ابعاد و عرض چوب مشخص می شود. در اکثر مواقع محاسبه قیمت بیشتر چوب هایی که در بازار وجود دارد، بر اساس متر مکعب است. به طور معمول فروشنده ها بر اساس متر مکعب قیمت های مربوط به انواع چوب را اعلام می کنند. قیمت روز چوب روسی به دلیل وارداتی بودن این چوب متغیر است. در حال حاضر تقاضا برای خرید افزایش پیدا کرده و از چوب های روسی به دلیل عمر بالا و کیفیت زیاد استفاده می شود که این عوامل در قیمت چوب ها بسیار اهمیت دارد. به علت هزینه های واردات و نرخ دلار نمی توان قیمت دقیقی برای چوب های وارداتی عنوان نمود. هر چند که جای نگرانی نیست زیرا واردات چوب روسی به طور معمول از بندر انزلی انجام می شود و قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارد.

قیمت چوب روسی

برای خرید چوب روسی قیمت آن را باید در نظر بگیرید. قیمت چوب روسی با توجه به خشک بودن یا نبودن آن و کیفیت تفاوت زیادی دارد. در صورتی که قصد خرید چوب روسی خشک را دارید باید بدانید که قیمت چوب روسی خشک معمولا کمتر از نمونه دیگر است. مجموعه آذر وود یکی از ارائه دهندگان چوب روسی ارزان قیمت به مشتریان است.

فروش چوب روسی

به طور معمول در سال های اخیر به دلیل نداشتن اطلاعات کافی و درست در صنعت چوب ایران شرایط به صورتی پیش رفته است که اکثر خریداران و فروشنده‌ ها قابلیت تشخیص نمونه ‌های آن را ندارند و به همین دلیل کیفیت محصولات وارداتی هر روز کمتر می شود. در ایران خرید چوب روسی بسیار زیاد انجام می شود. بیشتر چوب هایی که کیفیت های نامناسب دارند از کشور های بلاروس، اوکراین و روسیه با عنوان چوب درجه یک به ایران وارد می شود. در ایران فروش چوب روسی به قیمت عمده بیشتر انجام می شود. پس بهتر است خرید خود را از سایت های معتبر که اطلاعات کافی در این باره دارند انجام دهید. 

فروش چوب روسی

چوب روسی نمونه های مختلفی دارد که نمونه چوب نراد آن در بین مردم بیشتر شناخته شده، قیمت چوب نراد به روز با توجه به نوسانات ارز تغییر می کند ولی فروش چوب نراد بیشتر از نمونه های دیگر انجام می شود. قیمت چوب روسی دست دوم پایین تر است و بهتر است چوب روسی درجه یک را خریداری کنید. برای اطلاع از لیست قیمت چوب روسی می توانید با کارشناسان آذر وود در تماس باشید. فروش چوب لمبه در بین نمونه های چوب روسی جایگاه خاصی دارد و قیمت چوب لمبه روسی هم به نسبت تخته یا الوار بالاتر است. در نتیجه می توان گفت چوب روسی فروش خوبی در برابر چوب های دیگر دارد.

3/5 - (2 امتیاز)